Яготинський маслозавод налагодив виробництво Геролакту

"Яготинський маслозавод налагодив виробництво Геролакту"

Геролакт"Функціональний кисломолочний продукт з доведеною ефективністю, призначений для покращення стану здоров'я та профілактики передчасного старіння. Розроблений лабораторією геродієтетики Інституту сумісно з Інститутом  продовольчих ресурсів НААН України та Інститутом мікробіології і вірусології ім.Д.К.Заболотного НАН України".

Технологію виробництва прототипу геролакту було розроблено у 1984 році вітчизняними науковцями Інституту продовольчих ресурсів, Інституту геронтології, Інституту мікробіології і вірусології із застосуванням спеціального бактеріального концентрату на основі традиційних молочнокислих бактерій та культури, характерної для довгожителів Абхазії.

За результатами проведених клінічних досліджень у вітчизняних та закордонних (у Данії) лабораторіях можна відзначити, що систематичне вживання продукту, утвореного на основі спеціального бактеріального концентрату, характерного для довгожителів, позитивно впливає на кишкову мікрофлору, має виражену дію щодо зменшення рівня загального холестерину та ліпідів у крові.

Характерні ознаки геролакту — особливість складу його мікрофлори та компонентний склад рецептури, що включає штами бактерії Streptococcus thermophilus (чисельність 5×107 куо/г) та представника нормальної мікрофлори кишечника людини — пробіотик Enterococcus faecium (чисельність 107 куо/г). Останній подавляє та витісняє патогенні бактерії в кишківнику, підвищує природний вміст в організмі вітамінів групи В та допомагає засвоюватись вітамінам С і Е, що містяться у напої. Ячмінно-солодовий екстракт (1,2% у продукті) є джерелом біологічно-активних речовин, мікро- та макроелементів.

Поживна (харчова) цінність 100 г продукту: білки — 3,5 г; жири — 3,2 г, вуглеводи — 5,5 г; вітамін Е (токоферол), мг — 0,8; вітамін С (аскорбінова кислота), мг — 5,0.
Енергетична цінність (калорійність) 100 г продукту: 271 кДж (65 ккал).

Інформація подана за даними лабораторії геродієтетики Інституту геронтології та виробника (http://milkalliance.com.ua).