12.07.2005

ДИРЕКЦІЯ, ВЧЕНА РАДА ТА КОЛЕКТИВ ІНСТИТУТУ ГЕРОНТОЛОГІЇ АКАДЕМІЇ МЕДИЧНИХ НАУК УКРАЇНИ

З ГЛИБОКИМ СУМОМ СПОВІЩАЮТЬ ПРО СМЕРТЬ НА 97 РОЦІ ЖИТТЯ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО,КЛІНІЦИСТА ТА ОРГАНІЗАТОРА НАУКИ, ОДНОГО З ФУНДАТОРІВ ВІТЧИЗНЯНОЇ ГЕРОНТОЛОГІЇ ТА ГЕРІАТРІЇ, БАГАТОРІЧНОГО ДИРЕКТОРА ІНСТИТУТУ, АКАДЕМІКА НАН ТА АМН УКРАЇНИ, ТА АМН РОСІЇ, ЗАСЛУЖЕНОГО ДІЯЧА НАУКИ І ТЕХНІКИ УКРАЇНИ, ЛАУРЕАТА ДЕРЖАВНИХ ПРЕМІЙ УКРАЇНИ, ПРОФЕСОРА

ДМИТРА ФЕДОРОВИЧА ЧЕБОТАРЬОВА

Д.Ф.Чеботарьов був одним із фундаторів вітчизняної геронтології. Його науково-організаційна та науково-дослідна діяльність сприяла становленню єдиного на теренах колишнього СРСР Інституту геронтології, розвитку геронтології та геріатрії в колишньому СРСР і, зокрема, в Україні. Д.Ф.Чеботарьов очолював Інститут геронтології з 1961 по 1988 р, а в останні роки був науковим  консультантом клініки Інституту.

Л.Ф. Чеботарьов був визнаним у світі вченим та організатором науки, Президентом Міжнародної Асоціації геронтологів (1972-1975 рр.), радником ВООЗ та ООН (з 1962 р.), почесним членом багатьох закордонних товариств геронтологів.

Д.Ф. Чеботарьов був провідним українським клініцистом-терапевтом та геріатром, що заклав підвалини сучасної вітчизняної геріатрії.

Припинилося битися серце визначного педагога, авторитетного наставника, чуйної та уважної до кожного людини.

Світла пам’ять про Дмитра Федоровича Чеботарьова назавжди залишиться в серцях його колег та учнів, усіх, хто працював або спілкувався з ним.

Похорон відбудеться 14 липня о 14 год.

Громадянська паніхіда відбудеться 14 липня о 12 год в приміщенні Актового залу Національної Академії Наук України (вул. Володимирська, 55)